Kahvakuulatunnit Kupittaan puistossa ke 21.5. alkaen!
11.5.2025
TRV:n suositut alkukesän kahvakuulatunnit tulevat taas!
Tule urheilemaan hyvässä seurassa keskiviikkoisin Kupittaanpuistossa. Voit osallistua tunneille kätevästi kertamaksulla! Ensimmäinen tunti keskiviikkona 21.5. ja tunnit jatkuvat juhannukseen saakka.
Harjoittelussa korostuvat oikean suoritustekniikan löytäminen, liikkuvuuden ja koordinaation sekä luonnollisesti lihasvoiman parantaminen. Tunti koostuu lämmittelystä, tekniikkaharjoitteista ja monipuolisista liikepattereista. Tunnilla ei tehdä askelkuvioita. Harjoittelu on toiminnallista ja vauhdikasta!
Aika: keskiviikkoisin klo 16:30-17:30 (21.5.–18.6.)
Hinta: 6 € (mieluiten tasaraha)
Paikka: Kupittaanpuistossa Lintulammen ja maauimalan välissä. Huonon sään sattuessa TRV:n kerholla.
Ohjaaja: Marika
Tunnille tarvitset juomapullon, pyyhkeen ja halutessasi oman kahvakuulan mukaan. Jos haluat lainakuulan, tavataan TRV:n kerholla klo 16.45 (Uudenmaankatu 16). Huonon sään sattuessa treenataan TRV:kerholla!
Kahvakuulaa touko–kesäkuussa: ke 21.5., ke 28.5., ke 4.6., ke 11.6. ja ke 18.6.
Tervetuloa liikkumaan!
