Kutsu TRV:n sääntömääräiseen vaalikokoukseen

9.11.2021

Turun Riennon Voimistelun vaalikokous järjestetään tiistaina 23.11.2021 klo 18 TRV:n kerholla (Uudenmaankatu 16, 20500 Turku). Kaikki seuramme jäsenet ovat tervetulleita kokoukseen. Tervetuloa!

Vaalikokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 14 §:n mukaiset sääntömääräiset asiat. Lisäksi käsitellään sääntöjen muutosesitykset. Kokouksessa päätetään yhdistyksen sääntöjen sisällöstä.

Esityslista


Turussa marraskuun 9. päivänä, 2021

Turun Riennon Voimistelu ry

Haluatko päästä vaikuttamaan TRV:n toimintaan? Ovatko liikuntamahdollisuudet ja seuratoiminta sinun sydäntäsi lähellä? Kaipaamme hallitukseemme lisää jäseniä. 

Mukaan voit lähteä pieninkin panoksin! Voit tulla mukaan rivijäsenenä tai oman kiinnostuksesi mukaan voimme myös yhdessä katsoa juuri sinulle sopivan tehtävän. Pidämme kokouksia noin kerran kuukaudessa, jolloin suunnittelemme mm. tulevan kauden tapahtumia, mietimme uusia voimistelu- ja ryhmäliikuntatunteja, virkistyspäiviä ja paljon muuta!

Tule tutustumaan hallitusporukkaamme ja seuran toimintaan. Vapaaehtoistyössä on hurjasti voimaa. Luodaan yhdessä kaikille hyvä paikka harrastaa. Kysy lisää osoitteesta trvoimistelu@gmail.com tai ota yhteyttä verkkosivujemme kautta.